Ko-Mek'le Evinin Patronu Oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları'na (KO-MEK) katılan Sevcan Söğütözü, evine sanayi tipi dikiş makinesi alarak aile ekonomisine katkıda bulunuyor. 

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, 5 yıl boyunca KO-MEK'te kurs gördükten sonra evine sanayi tipi dikiş makinesi alan Sevcan Söğütözü'nün birbirinden güzel çeyiz ürünleri hazırlayarak aile ekonomisine katkıda bulunduğu bildirildi. 

KO-MEK'in Körfez ilçe İlimtepe Kurs Merkezi'nde ilk olarak mefruşat kursuna katılan Söğütözü, daha sonra sırasıyla 16 farklı branşta eğitim aldı. 

Kurslara katıldıktan sonra hayatına bir yön verdiğini ve kursların kendisine hayat rehberi olduğu söyleyen Söğütözü, sürekli bir şeyler üretmeyi sevdiğini belirterek "Mefruşat kursunda aldığım eğitimler sonucu çeşitli ürünler yapıp satmaya başladım. Sattığım ürünlerden kazandığım parayla kendime bir dikiş makinesi aldım. Şu an evimde genç kızlara çeyizlik ürünler yapıp satıyorum ve aile ekonomimize katkıda bulunuyorum" dedi. 

KO-MEK'te geçirdiği zamanların çok eğlenceli ve güzel olduğunu belirten Söğütözü, kursların kendisine psikolojik olarak da çok iyi geldiğini kaydetti. Hayatının değişmesinde en önemli etkenin KO-MEK olduğunu anlatan Söğütözü, durumu olmayan ihtiyaç sahibi insanlara, kermeslere ücretsiz olarak ürünler hazırladığını sözlerine ekledi. 

Evde kızı ve oğlunun da kendisine yardım ettiğini söyleyen Söğütözü, "Dikiş dikmeyi çocuklarıma öğrettim. Şimdi onlar da bana yardımcı oluyor ve beraber dikiş dikiyoruz. Ayrıca dışarıya diktiğim ürünlerden kalan parçalar ile kızımın çeyizine yatak örtüsü diktim" ifadesini kullandı. 

Muhabir: Metin Girgin 

Yayıncı: Murat Paksoy - KOCAELİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder